Te weinig sneeuw ©Ruthanne Reid

Meer kunstsneeuw geproduceerd voor Vorarlberg

Te weinig sneeuw ©Ruthanne ReidAfgelopen winterseizoen is er opvallend veel kunstsneeuw geproduceerd voor de skioorden in de Oostenrijkse provincie Vorarlberg. In die gebieden viel in de winter ruim de helft minder sneeuw dan gemiddeld, waardoor twee keer zo veel sneeuw als vorig jaar geproduceerd moest worden.

Deze winter moesten 60.000 vrachtautoladingen aan sneeuw naar Vorarlbergse skioorden gebracht worden om de matige sneeuwval op te vangen en de inkomsten uit toerisme op peil te houden. Dat is een derde meer dan het gemiddelde.

De skikanonnen in Damüls bij het Bregenzerwald hebben kanonnen nagenoeg onophoudelijk sneeuw geschoten, omdat er in het gebied onvoldoende sneeuw viel. Het totaal van 500.000 kubieke meter kunstsneeuw lag twee keer zo hoog als een jaar geleden. Op andere plaatsen viel niet veel minder sneeuw dan anders, maar was de sneeuw te zacht.

Bron: Orf.at

Meer inspiratie

Landen en gebieden: 

Lees hier een stukje berg geschiedenis

Monte Bianco di Courmayeur

Bijvoorbeeld de hoogste bergen van Italië?

Bergen Magazine

Profiteer nu: 1 jaar Bergen Magazine vanaf € 19,95) 

Wil je weten hoe je spierpijn kunt voorkomen of verhelpen bij een huttentocht?